Ostatní: Ukončení pohledávky po ukončení insolvence

Insolvence Pohledávka

Zdravím. Mám povolenou insolvenci ale přihlásila se do insolvence i jedna firma u které mám zajištěnou pohledávku skončí mi tato pohledávka současně po ukončení insolvence a nebo mi naopak po celou dobu insolvence nabíhat penále.

Dobrý den,

pohledávkou jste zřejmě měl na mysli dluh. V insolvenčním řízení se neuspokojují žádným ze způsobů řešení úpadku úroky z prodlení a poplatek z prodlení z pohledávek přihlášených věřitelů, vzniklých před rozhodnutím o úpadku, pokud přirostly až v době po tomto rozhodnutí, úroky z prodlení a poplatek z prodlení z pohledávek věřitelů, které se staly splatné až po rozhodnutí o úpadku, pohledávky věřitelů z darovacích smluv, mimosmluvní sankce postihující majetek dlužníka, s výjimkou penále za nezaplacení daní, poplatků a jiných obdobných peněžitých plnění, pojistného na sociální zabezpečení, příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a pojistného za veřejné zdravotní pojištění, pokud povinnost zaplatit toto penále vznikla před rozhodnutím o úpadku, smluvní pokuty, pokud právo na jejich uplatnění vzniklo až po rozhodnutí o úpadku, náklady účastníků řízení vzniklé jim účastí v insolvenčním řízení.

Zpět do Ostatní