Pracovněprávní nároky: Ukončení PP pro nevyplacenou mzdu

Nevyplacená mzda

Dobry den,chci se zeptat jak mam sepsat ukončeni pracovniho poměru z duvodu nevyplaceni mzdy. Zaměstnavatel mi za listopad 2016 neviplatil mzdu do smluvniho vyplatniho terminu k 25.12.2016,mzdu zasla laž 30.1.2017,za prosinec2016 mzda splatnak 25.1.2017 take nevyplacena,zaměstnavatel nevi kdy bude vyplacet mzdy,take dluži už za čast měsice ledna.Od23.1.jsem na neschopence.Mam ješte dotaz ,jestli mužu dat okamžite zrušeni prac.poměru v době neschopnosti a take když už zaměstnavatel jednu mzdu doplatil a to sice až 30.1.2017,misto vzplatniho terminu 25.12.2016.Předem děkuji.Hajšman

Dobrý den,

k sepsání okamžitého zrušení pracovního poměru můžete použít některý z volně dostupných vzorů, které jsou k vyhledání na internetu. Mezi základní náležitosti patří vymezení dané situace – ve vašem případě tedy krátce, stručně a výstižně popsat Vaši situaci a poté výslovně uvést, že žádáte o okamžité zrušení pracovního poměru s uvedením § 56 odst. 1 písm. b) zákoníku práce. Zároveň je potřeba dodržet zákonem stanovenou lhůtu, která činí 2 měsíce ode dne, kdy se zaměstnanec o důvodu, pro který může pracovní poměr okamžitě zrušit, dozvěděl. Ve Vašem případě mzda za prosinec 2016 je splatná do konce měsíce ledna. Poté je potřeba připočítat lhůtu 15 dnů a pak již lze uplatnit okamžité zrušení pracovního poměru. Z důvodu nezaplacení mzdy za prosinec 2016 tak můžete ukončit pracovní poměr od 16 února. Zároveň je nutné tento den považovat za den, od které Vám běží výše zmíněná lhůta pro podání okamžitého zrušení pracovního poměru.