Pracovněprávní nároky: Ukončení PP s okamžitou platností v době nemocenské

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den nastoupila jsem 2.1. 17 do práce,od 11.1. jsem v PN,zaměstnavatel mě nenahlásil na sociálním a zdravotním,hlídala jsem si to na těchto úřadech už od ledna,sama jsem jim tam doložila prac.smlouvu,ale bylo mi řečeno,že to musí hlavně udělat zaměstnavatel.Vyřizovala jsem to 2 měsíce,kdy mě až ke konci února zahlásil,.....výplatu jsem od něj dostala až 3.3.17 ,se zpětným datem na 20.2.=jako že toho dne mi byla vyplacena,aby jim to prý sedělo,...od ossz zatím nic,protože neodeslal papíry,že jsem nastoupila nemocenskou,ani papír na peníze -co jsem dostala od lékařky.Vím,je to hrubé porušení,můžu dát výpověď s okamžitou platností,ale nevím zda to můžu udělat,protože jsem ještě dál na nemocenské,28.3. ještě jedu na MR-vyšetření,výsledek prý bude až první nebo 2 týden v dubnu.A to už bych musela pak asi dát výpověď s 2-měsíční lhůtou,....že?Nebo i pak můžu dát výpověď s okamžitou platností?Děkuji za info.Hana

Dobrý den, okamžité zrušení pracovního poměru připadá v úvahu jen v tom případě, kdy byl zaměstnavatel v prodlení s vyplacením mzdy v délce minimálně 15 dní, což se zde pravděpodobně nestalo. Nicméně můžete podat klasickou výpověď. Výpovědní doba započne běžet i v době, kdy jste v pracovní neschopnosti, jelikož zaměstnanec může podat výpověď i v pracovní neschopnosti.