Pracovněprávní nároky: Ukončení PP u společnosti v konkursu

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, nyní jsem na rodičovské dovolená, která mi končí 5.4.2017, jsem pořád zaměstnána u firmy ACA1213 a.s. ičo 27407250 , pracovní poměr nebyl ukončen. Jsem zaměstnaná u firmy ACA1213 a.s. od 1.11.2007. Firma je od 30.6.2015 konkursu. Jak mám postupovat při ukončení pracovního poměru? Bude mě insolvenční správce kontaktovat nebo se musím přihlásit sama? Výpověď dostanu od zaměstnavatele ( insolvenčního správce ) z důvodu z zrušení firmy, tudíž mám nárok na odstupné, ale ve firmě nejsou žádné finanční prostředky, je tam nějaká možnost kompenzace od úřadu práce? Nebo jak nejlépe postupovat, abych neudělala nějakou chybu. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Dita Drahokoupilová

Dobrý den,

ve Vašem případě by bylo vhodné kontaktovat insolvenčního správce a informovat se o možnosti případného dalšího zaměstnávání po skončení rodičovské dovolené. Konkurz ještě zaručeně neznamená, že bude Váš pracovní poměr ukončen. V případě, že pro Vás práce již nebude, můžete obdržet výpověď od insolvenčního správce, popřípadě můžete ukončit pracovní poměr dohodou. V rámci dohody doporučuji uvést samotný důvod ukončení tohoto pracovního poměru, spolu s výší odstupného, které Vám náleží. Jestliže nebude možné odstupné fakticky uspokojit, je zde možnost získat od úřadu práce kompenzaci za nevyplacené odstupné, které se vyplácí ve výši 65% čistého průměrného výdělku, jestliže splníte podmínky pro přiznání podpory v nezaměstnanosti.