Pracovněprávní nároky: Ukončení pp z důvodu fúze firem

Pracovní smlouva Nemocenská Ukončení pracovního poměru

Dobry den, jsem zamestnana jako obchodni zastupce v obchodni firme, ktera nyni bude fuzovat s firmou jinou (obe firmy maji stejneho majitele). Ani jedna firma se tedy nerusi, jen ta nase prejde pod tu druhou. Jedine co se meni je sidlo firmy... vypovedely se pracovni prostory a nove vedeni nas preradi dle mista bydliste (v mem pripade z prahy do Liberce- predtim bylo pracoviste pevne stanoveno na konkretni adresu v praze). Aktualne jsem tehotna a na neschopence, firma ma byt zfuzovana za mesic a ja mam nyni obavu, aby zakon neumoznoval novemu vedeni me propustit (uz kvuli naroku na PPM do ktereho mi chybi jeste 30 dni a pocitaji se tam i dny stravene na neschopence), na nemocenske jsem kratce a ukoncit ji nemohu, poradite prosim, co vsechno by mi mohlo hrozit nebo popripade uklidnit, ze se nemam ceho obavat? Dekuji, Denisa.

Dobrý den,

dle Vašeho popisu předpokládám, že jste zaměstnána v pracovním poměru a nemáte tedy uzavřenou smlouvu o obchodním zastoupení, proto i na práva zaměstnance bude směřovat tato odpověď. Jestliže jste těhotná, nacházíte se v ochranné době a zaměstnavatel s Vámi nemůže pracovní poměr ukončit. To platí i za předpokladu přechodu práv a povinností z pracovněprávních vztahů na přejímajícího zaměstnavatele.