Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovní neschopnosti

Nemocenská

Dobrý den,jsem v PN,jelikož probihá šetřeni nemoci z povolaní a dnes mi moje ošetřující lekařka vynadala,jestli už mam jinou praci,že nemohu čekat až vyšetřeni skončí.V zaměstnani nahradni praci nyni nemaji.Má pravo,moje obvodní lekařka PN ukončit a kdyby k tomu došlo,jak mám dále postupovat.Děkuji Konakova.

Dobrý den

lékařka Vám samozřejmě pracovní neschopnost ukončit může. Pokud by Vám byla ukončena pracovní neschopnost a stávající zaměstnavatel by pro Vás neměl práci, může Vám dát výpověď. Pokud by se prokázalo, že se jednalo o nemoc z povolání, náleželo by Vám odstupné a následně náhrady za ztrátu na výdělku.