Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru a ochranná lhůta

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chci se pouze ujistit ... ukončit PP po uplynutí ochranné lhůty lze pouze se zaměstnancem, který je ve ZKUŠEBNÍ DOBĚ, je to tak? Jedna z našich zaměstnankyň (jsme personální agentura), které už dávno skončila zkušební doba, je na neschopence a uživatel navrhl ukončení PP právě po uplynutí ochranné lhůty, což mě trošku zarazilo. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano skutečně tomu tak je, pracovní poměr při pracovní neschopnosti lze ukončit pouze se zaměstnancem, který je stále ve zkušební době po uplynutí ochranné lhůty.