Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru a výpovědní lhůta

Výpovědní lhůta

Dobry den, chtela jsem se zeptat, jsem matka samozivitelka s 10 letym synem a pracuji za minimalni mzdu. Nasla jsem si praci, kde budu mit jednou tolik plat, ale zamestnavatel me nechce pustit jedine s dvoumesicni vypovedni lhutou. Bohuzel v nove praci mi nepockaji. Muzu odejit ihned? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

domníváme se, že pokud se nelze se svým zaměstnavatelem dohodnout jinak, pak budete doopravdy muset dodržet výpovědní lhůtu uvedenou ve smlouvě. K okamžitému ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnance lze dojít jen v určitých případech a to např. na základě lékařského posudku či z důvodu nevyplacené mzdy zaměstnavatelem