Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru během nemocenské

Ukončení pracovního poměru Nemocenská

Dobrý den jsem u firmy 22 let.Takze zaměstnaná na neurčito.Mam zdravotní problémy,p.doktorka mi řekla,že si mám najít novou praci a teď marodím.Chci dát výpověď k 30.4 a bude dvouměsíční od 1.5 do 1.7 a mě by zajímalo když budu do toho 1.7 marodit jestli mi výpověď bude platit do toho 1.7 děkuji lenka

Dobrý den,

podá-li výpověď zaměstnanec, pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby i v případě, bude-li zaměstnanec v pracovní neschopnosti – výpovědní doba se tedy neprodlužuje. Jen pro upřesnění informací ve Vašem dotazu – pokud podáte výpověď 30. 4. a v pracovní smlouvě je ujednaná dvouměsíční výpovědní doba, pracovní poměr skončí již uplynutím dne 30. 6., nikoliv až 1. 7.

S pozdravem,