Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru dohodou ze zdravotních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den.Jsem zaměstnána již 13 let nastoupila jsem v 1 stupni invalidity,po pár letech jsem dostala 2stupen ID pro středně těžké postižení plic.Na začátku června jdu do starobního důchodu.Nyní jsem v neschopnosti a zaměstnanec žádá podepsat výpověd a chce mi navštívit doma.Nevím jak postupovat nebot bych chtěla ukončit pracovní poměr dohodou ze zdravotních důvodů.Můžete poradit jak postupovat.?Děkuji za odpověd.Kubatová

Dobrý den,

zaměstnavateli samozřejmě nemusíte nic podepisovat. Ukončit pracovní poměr dohodou je však možné pouze v případě, kdy s tím skutečně obě strany budou souhlasit.