Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru kvůli pracovnímu úrazu

Pracovní úraz

Dory den, prosim o radu, jak mám postupovat,když musím ukončit prac poměr z důvodu prac úrazu? Mám počkat jak se zaměstnavatel zachová po doručení lékařského posudku o zdravotní nezpůsobilosti? A může se zaměstnavatel zříci zodpovednosti za prac úraz, když už mi vyplácí nahradu mzdy a úraz mi byl uznán? Přiřadit mě nemá kam. Děkuji za odpověď Kuchtova

Dobrý den, jestliže nemůžete kvůli pracovnímu úrazu již vykonávat svou práci a zaměstnavatel Vás nemůže přeřadit na jinou pozici, měla byste od něj dostat výpověď z tohoto důvodu. V takovém případě Vám náleží až 12ti měsíční odstupné.

Pokud by Vám zaměstnavatel odmítl odstupné vyplatit, určitě se na nás obraťte. Stačí zadat případ zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem Vaše nároky.cz