Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru při době určité

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, mám prac.smlouvu na dobu určitou, která mi končí v únoru 2017 a chtěla bych k tomuto datu skončit. Mám nějakou povinnost nahlásit to zaměstnavateli s předstihem nebo můžu skončit tzv. ze dne na den? Děkuji za odpoveď a přeji hezký den Dana

Dobrý den,

jestliže máte smlouvu na dobu určitou, můžete skončit k datu, kdy Vám smlouva končí. Zaměstnavateli tuto skutečnost nijak dávat vědět nemusíte. Sám by si měl Vaši smlouvu pohlídat. Pokud by chtěl s Vámi v pracovním poměru pokračovat, měl by Vám ještě před koncem smlouvy staré nechat podepsat smlouvu novou. Dávat mu tedy vědět nemusíte, nicméně v rámci dobrých vztahů doporučujeme zaměstnavatele o Vašem rozhodnutí pro něj dál již nepracovat informovat.