Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru při DPČ a nemocenská

Nemocenská Ukončení pracovního poměru

Dobrý den. Obracím se na vás s prosbou. S přítelkyni sme nastoupili do práce, přes agenturu. Jelikož měla být povinná lékařská prohlídka, naše zaměstnavatel s agentury, to "svalšoval" bez toho aniž by sme šli k lékaři. V práci sme byli na dohodu o pracovní činnosti, a po měsíci sme onemocněli a náš MUDr. Nám vystavil pracovní neschopnost hned sme to odevzdali zaměstnavateli a ten nám řekl že s námi ukončuje pracovní poměr, a s práce nás vyhodil. A to jen kvůli tomu že sme onemocněli. Chci se zeptat zda tohle může zaměstnavatel udělat? S přítelkyni sme byli opravdu nemocné. Než sme šli na pracovní neschopnost sme měli v měsíci duben opracované já 6 dní a přítelkyně 3 dny. Nyní nám přišla výplatní páska a srážka že mzdy za oblečení 2500 a přítelkyně 1500. A oblečení sme odevzdali zaměstnavateli. A důvod srážky že mzdy nám odmítá říct, a jak koliv komunikovat. Jen nám řekla že sme měli chodit do práce a ne být na PN. Chci se zeptat jak dále postupovat? Jak dostat peníze za tu srážku že mzdy. Děkuji předem Vrbasová A jak získat peníze za celý měsíc, když ukončení Pracovního poměru, byl ukončen ještě v době PN. Zbytek dnů do konce měsíce.

Vážená paní Vrbasová

Nejjednodušší by nejspíše bylo obrátit se na inspektorát práce a Vaši situaci mu popsat. Tento by následně zahájil vyšetřování Vašeho případu a se zaměstnavatelkou případně zahájil správní řízení. Pokud by toto dopadlo ve Váš prospěch a zaměstnavatelka Vám nedoplatila zbývající plat a srážku ze mzdy, mohla byste se obrátit na soud s žalobou na doplacení finanční částky, jež Vám náleží.

Pokud budete mít zájem, můžete svůj případ zadat přes internetové stránky společnosti Vaše nároky a spolupracující právníci jej zdarma posoudí, nicméně primárním krokem by mělo být výše popsané podání na inspektorát práce, které by následně posloužilo i nám jakožto podklad pro práci s případem.