Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru při odchodu do důchodu

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, 7.6.2017 mám nárok na odchod do řídného starobního důchodu. Nevím, jakým způsobem ukončit stávající pracovní poměr. Zda výpovědí dohodou nebo se dohodnout se zaměstnavatelem o ukončení pro nadbytečnost (náhradou se už se mnou zaučuje nový pracovník). V žádném případě bych nechtěl přijít o odstupné. Děkuji za odpověď na email. Janků

Vážený pane,

dovršení důchodového věku není v žádném případě důvod ke skončení prac. poměru. Pokud ovšem na skončení trváte, vždy je nejlepší se se zaměstnavatelem dohodnout. V případě, že podáte výpověď sám, nenáleží Vám nárok na odstupné, výpověď Vám musí být dána zaměstnavatelem.