Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru v období nemocenské

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, V zaměstnání jsem měl jsem měl sjednaný pracovní poměr na dobu neurčitou. V minulém měsíci a to konkrétně 8.2.2017 mi byla ústně sdělena výpověd zaměstnavatelem dne 14.2.2017 jsem nastoupil na nemocenskou poté 17.2. jsem písemnou vypověd převzal avšak nic jsem nikde nepodepsal doposud. Zajímalo by mě a moc rád bych věděl zda--li výpovědní lhůta začala běžet dle zákona tedy 1.3.2017 a pracovní poměr skonči tedy jak je dáno výpovědní lhůtou a to 30.4.2017 a tudíž po tom to datu nebude dále moci býti na nemocenském lístků děkuji za váš čas a připadnou odpověd děkuji s pozdravem Kučera Vítězslav.

Dobrý den,

pokud jste na pracovní neschopnosti, zaměstnavatel Vám nemůže dát výpověď. Výpověď musí mít písemnou podobu, jinak se k ní nepřihlíží. Pokud Vám písemná výpověď byla doručena až poté, co jste nastoupil na pracovní neschopnost, není platná. Výpovědní lhůta tedy nezapočne běžet. V pracovní neschopnosti může pracovní poměr být ukončen pouze dohodou, nebo výpovědí danou zaměstnancem.