Pracovněprávní nároky: Podpora po skončení ve zkušební době

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, 30.6.2017 jsem ukončila prac. poměr, kde jsem dostala výpověd z důvodu zrušení provozovny. 3.7.2017 jsem nastoupila do nového zaměstnání, kde mám tříměsíční zkuš. dobu. Tato práce mi nevyhovuje. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti, když ukončím prac. poměr ve zkušební době? V minulém zaměstnání jsem byla 22měsíců. Děkuji za odpovědˇ.

Dobrý den,

Nárok na podporu v nezaměstnanosti má občan s bydlištěm na území ČR, který v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání získal alespoň 12 měsíců důchodového pojištění. Ve Vašem případě tudíž na tuto podporu máte nárok.

S pozdravem, Vaše nároky.cz