Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru zaměstnavatelem

Pracovní smlouva Ukončení pracovního poměru

4.10. bych měla jít na matřeskou dovolenou, Pracovní smlouvu mám do 30.9. Škola chce od 1.9. zaměstnan nového pedagoga. Může mi ukončit pracovní poměr dříve ? Děkuji

Dobrý den,

zaměstnavatel může se zaměstnancem ukončit pracovní poměr jen z určitých důvodů, ke kterým patří organizační změny, zdravotní důvody, nesplňování předpokladů a požadavků, porušování povinností zaměstnance- v tomto případě však musí být dodržena výpovědní lhůta.

K okamžitému ukončení může dojít např. z důvodu porušení pracovních povinností ze strany zaměstnance které je tak závažné, že po zaměstnavateli nelze požadovat, aby zaměstnance dále zaměstnával až do uplynutí výpovědní doby.

S pozdravem,