Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,když chci skončit u firmy a nechce mě pustit po dohodě,jenom s dvouměsíční výpovědní dobou a budu chtít skončit ze zdravotních důvodů,musím k tomu mít nějaký doklad od doktora?Díky za odpověd a přeju pěkný den.

Dobrý den,

ano, lékařský posudek je nezbytný. Pokud nebudete dle posudku schopen nadále vykonávat dosavadní práci, zaměstnavatel je povinen umožnit Vám výkon práce na pozici pro Vás způsobilou. Pokud by zaměstnavatel toto neučinil do doby 15 dnů od doložení lékařského posudku, můžete okamžitě zrušit pracovní poměr.