Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den ze strany zaměstnavatele mě chce dát výpověď a ušít boudu s A a kdybych jí podal dřív z mé strany tak jaká výpověď bude platit má nebo jeho ? Děkuji

Dobrý den,

bohužel netušíme, jaký problém se skrývá za souslovím „ušít boudu.“ Důvody k ukončení pracovního poměru výpovědí jsou pro zaměstnavatele dány taxativně v zákoně. Z jiných důvodů dát výpověď nemůže. Pokud by Vám dával výpověď z organizačních důvodů, náleží Vám nárok na odstupné. Dávat výpověď z Vaší strany by tedy nebylo výhodné.