Pracovněprávní nároky: Ukončení smlouvy na dobu určitou ze strany zaměstnance

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chci se zeptat smlouvu na dobu určitou mám na rok do 1.9.2018. Mohu teď podat výpověď ?nebo tam musim vydržet do 1.9?

Dobrý den,

pracovní poměr na dobu určitou lze v průběhu sjednané doby ukončit jakýmkoliv způsobem, který připouští ZP (tj. dohodou o rozvázání pracovního poměru, výpovědí, okamžitým zrušením, nebo zrušením ve zkušební době) v souladu s §50, odst.1 zákoníku práce i před skončením doby, na níž byl pracovní poměr na dobu určitou sjednán.

Pokud bude výpověď Vámi podána v řádné formě (písemně) a doručena zaměstnavateli, pak pracovní poměr končí v souladu s §51 zákoníku práce uplynutím výpovědní doby v ní stanovené (minimálně 2 měsíce, počítáno od prvního dne kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi).

S pozdravem,