Pracovněprávní nároky: Ukončení smlouvy při neschopence

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, můj syn pracuje v německu- má smlouvu na dobu určitou tzn. do 31.5.2017. Bohužel 13.5.2017 při fotbal.zápasu si způsobil tříštivou zlomeninu ruky. Co teď pro něho plyne? Může mu němec.zaměstnavatel ukončit prac. smlouvu aspoň do doby než ukončí neschopenku?

Vážená paní,

v případě, že je syn zaměstnán podle německého práva, je nutné se s tímto dotazem obrátit na německou poradnu. Dle práva českého zaměstnavatel nesmí dát zaměstnanci výpověď v době prac. neschopnosti, pokud se zaměstnavatel neruší, nebo se nestěhuje, nebo zaměstnanec hrubě neporušil prac. právní předpisy, anebo si úraz nezpůsobil schválně.