Pojišťovny: Ukončení smlouvy s pojišťovnou

Pojištění

Dobrý den, letos v květnu jsem měl úraz a 14mesicu nemocenská a nejsem s pojišťovnou jejím přístupem a komunikaci spokojen. Mohu v tuto dobu s pojišťovnou ukončit smlouvu a v květnu 2018 žádat o trvalé následky, nebo by to ukončením pojistky zaniklo. Děkuji moc za odpověď, Mrůzek

Dobrý den pane Mrůzku,

zdravotní pojišťovnu lze změnit jednou za dvanáct měsíců, a to vždy jen k 1. dni kalendářního pololetí. Přihláška k nové zdravotní pojišťovně musí být odevzdána minimálně 3 měsíce před požadovaným termínem.

Trvalé následky posuzuje a uznává lékař, na jehož základě dochází k plnění od zdravotní pojišťovny.