Pracovněprávní nároky: Ukončení smlouvy v pracovní neschopnosti

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chci se zeptat jak podat výpověď v době neschopnosti, zda dohodou nebo klasická dvouměsíční výpovědní lhůta.

Dobrý den,

v případě skončení prac. poměru lze postupovat buď výpovědí danou zaměstnancem (pak nevzniká nárok na odstupné), kdy se navíc kvůli nemoci nestaví běh výpovědní doby, nebo dohodou, s kterou musí souhlasit jak zaměstnanec, tak zaměstnavatel, pokud je tato dohoda uzavřena z důvodů na straně zaměstnavatele, náleží zaměstnanci odstupné.