Pracovněprávní nároky: Ukončení zaměstnání s nárokem na důchod

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, 15,4,2018 mám nárok na starobní důchod. Pracuji jako učitelka - tudíž pracovní smlouvu mám do 30,6,2018, ale chtěla bych ukončit pracovní poměr k 30,6,2017 - mohla bych se pak přihlásit na pracovní úřad a za jakých podmínek, nebo musím žádat o předčasný důchod. děkuji

Dobrý den,

pokud bylo ukončeno výpovědí zaměstnancem nebo dohodou, přísluší podpora v nezaměstnanosti po celou podpůrčí dobu ve výši 45% z průměrného čistého měsíčního výdělku v posledním ukončeném zaměstnání, která činí 11 měsíců. Nejlepší postup, který Vám můžu doporučit, je zajít na příslušný pracovní úřad, a zeptat se na tuto konkrétní situaci pracovníkům úřadu. Jsou v této problematice přeci jen více zběhlí a jistě Vám poradí.