Pracovněprávní nároky: Ukončení zaměstnání v souvislosti s pracovním prazem

Ukončení pracovního poměru

prosim o radu"mam pracovni uraz po druhem prepadeni na benzinove stanici jako obsluha CS,18.4.2017 mi bude ukoncena PN,ktera trvala 15mesicu,pozadala jsem o inv.duch.vzhledem k pretrvavajicim zdrav.probl.a shorseni meho zdr,stavu.Inv.duchod mi nebyl priznan.Dle doporucení lekare a vzhledem k memu psychickemu stavu se nemohu vratit do sveho puvodniho zamestnani.Chci ukoncit prac.pomer se svym zamestnavatelem,ten chce rozvazani prac.pom. dohoudou,ale domnivam se,ze bych mela mit narok na odstupne nebot veskera prepadeni byla zpusobena nedostatecnym zabezpecenim CS ze strany provozovatele tedy zaroven i zamestnavatele.Moje pretrvavajici psychicke problemy(posttraumaticka stresova porucha,stredne tezka depresivni porucha)mi neumoznuji nastup do puvodniho zamestnani.Dekuji s pozdravem Sekvencova

Dobrý den,

navštivte poskytovatele pracovně lékařských služeb a požádejte jej, aby Vám vystavil posudek, že nejste schopná se vrátit na své původní místo. Pak má zaměstnavatel povinnost Vám předělit na jinou práci, nebo Vám dát výpověď ze zdravotních důvodů. Následně byste měla nárok na odstupné.