Reklamace/e-shopy: uplatnění vadného plnění při nákupu v autobazaru

Reklamace

Dobrý den, začátkem srpna loňského roku 2016 jsem si v autobazaru koupil vozidlo Ford Mondeo r. 2009. již druhý den po koupi jsem chtěl vůz vrátit, protože jseme na něm našli několik závad...jelikož jsem auto potřeboval a autobazar reklamaci neuznal opravil jsem si vůz na svoje náklady. nyní ale bylo auto v servisu znova a mechanik mi sdělil, že je potřeba vyměnit hřeben řízení, prože je v něm dost velká vůle a že na vozidle velmi brzy odejde turbo. ani jedno není levná záležitost hřeben cca 12000 a turbo nové cca 16000). bylo mi také sděleno, že vozidlo má pravděpodobně najeto více kilometrů než je na budíku, proto je např tak opotřeben hřeben řízení... v servisu mi poradili, abych zkusil reklamovat závadu autoservisu do pul roku od koupě jako skrytou vadu... můj dotaz na Vás tedy zní, jestli můžu takovou závadu skoro po půl roce autobazaru reklamovat. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Nárok na uplatnění práva z vadného plnění u vozu zakoupeného v autobazaru máte do šesti měsíců ode dne uzavření kupní smlouvy.