Pracovněprávní nároky: Upozornění zaměstnance na skončení smlouvy na dobu určitou

Pracovní smlouva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda musí zaměstnavatel upozornit zaměstnance na blížící se konec pracovní smlouvy na dobu určitou. Mám kolegu, kterému dne 19.3.2018 skončila smlouva, ale nadále dochází do práce s vědomím zaměstnavatele a ten přitom mu nedal ani žádné vyjádření, ani novou smlouvu...prostě nic. A přitom ještě před skončením asi týden říkal, že mu ji chce prodloužit pouze na 3 měsíce. Děkuji předem za odpověď. Hezký den Zimulová

Dobrý den,

pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

S pozdravem,

Vašenároky.cz