Zdraví: Úraz na dětském táboře

Odškodnění za úraz ve škole

Před mnoha lety se stal úraz na skluzavce na dětském táboře. Postiženému tehdy bylo 13 let.Pořádající organizace byla odsouzena k placení renty. Organizace je v současné době bez finančních prostředků a rentu platí současný předseda této organizace se svých soukromých prostředků. Jak se dá v takovém případě postupovat. V té době nebyla povinnost pojištění takových akcí i když je to nepochopitelné. Přechází povinnost placení renty např. na stát? Děkuji.

Dobrý den,
za úraz na dětském táboře zodpovídá provozovatel tábora, ale odpovědnost může postihnout i táborové vedoucí. Nicméně k podrobnému zodpovězení případu bychom potřebovali vědět datum (alespoň rok), ve kterém se úraz stal a druh právnické osoby, která tábor provozovala.

Zpět do Zdraví