Úrazy na chodníku: Úraz na komunikaci s nápisem "chodník se v zimě neudržuje"

Úraz na chodníku

Pokud se stane úraz na zledovatělé místní komunikaci v obci, která je označena značko, že silnice se v zimě neudržuje, má takto poškozený chodec nárok na odškodnění od obce? Děkuji. Zdeněk NUTZ

Dobrý den,

pokud je chodník označený nápisem "chodník se v zimě neudržuje", pak vlastník chodníku doopravdy není zodpovědný za škody na něm vzniklé a proto se obáváme, že chodec nemá nárok na finanční odškodnění.

S pozdravem,