Zdraví: Úraz na koupališti

Odškodnění za úraz

Dobrý den,na soukromém koupališti jsem si začátkem července zlomila stehenní kost.Následovala operace a předpokládaná rekonvalescence až jeden rok.Podotýkám že povrch na koupališti kolem bazénu je velmi kluzký /žádná protiskluzová ochrana ani upozornění o nebezpečí uklouznutí/ Děkuji za odpověď T.

ážená paní,

ve Vašem případě záleží velmi na konkrétních podmínkách, které byly u bazénu. Tak, jak případ popisujete, se mi ovšem nezdá, že by došlo ze strany vlastníka koupaliště k porušení nějaké prevenční povinnosti. Mokrý a kluzký povrch u bazénů není nijak výjimečný, naopak se jedná o skutečnost standardní, takovému stavu se nedá nijak zabránit a není to ani okolnost nijak nepředvídatelná, vlastník koupaliště tedy ani není povinen místo označovat. Jinak bych případ hodnotil, kdyby vlastník koupaliště porušil nějakou povinnost, to znamená, že by chodník kolem koupaliště byl např. neuklizený, samotná přítomnost vody, ale bohužel nestačí.

Zpět do Zdraví