Zdraví: Úraz na pozemku školy

Odškodnění za úraz

Dobrý den, jsem OSVČ, pracuji jako obchodní zástupce. Ve čtvrtek 1.9. se mi stal při odchodu z budovy školní jídelny (pořád na pozemku školy) úraz, upadla jsem na špatném chodníku. Chtěla jsem se zeptat, jestli pojištění školy je i na "cizí" osoby, nejen zaměstnance a žáky, tedy jestli je možné a za jakých podmínek získat odškodnění. Děkuji za informace Hezký den Lenka Hamouzová

Dobrý den,

pokud se místo úrazu nachází na pozemku školy, je za stav chodníku odpovědna škola. Z Vašeho vyjádření vyvstává otázka, zda jste úraz neprodleně nahlásila odpovědnému zaměstnanci školy, což může být rozhodnou okolností při následném nárokování náhrady škody.

Dovolil bych si Vás poprosit o případné upřesnění případu, buď do webového formuláře společnosti Vašenároky.cz, popřípadě do následné právní poradny.

Zpět do Zdraví