Úrazy na chodníku: Úraz nohy na rozkopané nezabezpečené silnici

Úraz na chodníku

Dobrý den,stal se mi úraz nohy na rozkopané nezabezpečené silnici v místě bydliště. Měl jsem na to nemocenskou,rehabilitace. Z důvodu úrazu mám pracovní omezení a přiznané trvalé následky.Ze stávající práce jsem musel odejít ,protože mi chůze po nerovném terénu dělá problém.Co mi poradíte. Má pojišťovna mě odškodnila ale viník se k tomuto staví pasivně.Ztráta zaměstnání,snížení společenského uplatnění,ztráta výdělku. Zpočátku komunikace probíhala ale pak se odmlčeli. díky za radu M.Kolek

Pěkný den,

ve Vašem případě byste měl mít nárok na vše, co píšete. Bohužel nemáme dost informací ale obecně, co se týče pasivity protistrany, je nutné ji vyzvat k plnění, ideálně doporučeně. V takovéto výzvě popíšete skutkový stav a případné důkazní prostředky, které máte k prokázání zavinění druhé strany. Pakliže i přes to bude protistrana odmítat plnit, a Váš nárok bude oprávněný, vyčíslený a podepřený bodovým ohodnocením, znaleckými posudky pro prokázání zavinění protistrany, případně odborným vyjádřením lékaře, pak Vám doporučuji zadat případ k právnímu posouzení a další postup přes advokáta. www.vasenaroky.cz/zadat-pripad