Pracovněprávní nároky: Úraz při brigádě

Pracovní úraz

Dobrý den, dcera si přivydělává ke studiu občasnými směnami v pohostinství (přes agenturu). Přihodil se jí pracovní úraz, který byl zaznamenán. Dcera byla ošetřena lékařem, ale jako studentka v době prázdnin nevyžadovala pracovní neschopnost. Nyní to řeší s pojišťovnou. Jak se postupuje v případě pracovního úrazu, kdy není vystavena neschopenka? Děkuji.KM

Dobrý den,
pokud se jedná o pracovní úraz, povinnou osobou k jejímu vyplacení je zaměstnavatel, u nějž se úraz stal, pojišťovna za něj může hradit pouze z důvodu pojištění odpovědnosti. V případě pracovního úrazu máte nárok mimo jiné na bolestné, a pokud došlo k trvalému poškození zdraví, máte nárok na náhradu za ztížení společenského uplatnění.

Ke konkrétnímu návodu, jak byste měli postupovat, však nemáme dostatek informací, takže v případě, že byste chtěla případ posoudit podrobněji, vyvstaly jakékoliv komplikace nebo by zaměstnavatel odmítl plnit dobrovolně, neváhejte se na nás obrátit a zadat nám případ se všemi potřebnými podklady k posouzení zdarma.