Zdraví: Úraz při hodině tělocviku

Odškodnění za úraz ve škole

Dobrý den, synovi se stal úraz při hodině tělocviku, musel i na operaci, odškodnění od pojišťovny bylo 5000kč. S výší částky nesouhlasíme my ani škola, žádali jsme o přešetření, výsledek je stejný, má uvedenu "pouze" jednu diagnózu, která byla obodována nejvyšším počtem bodů. Je možno ještě něco dělat? Zaráží nás to, protože z osobní úrazové pojistky dostal odškodnění dvojnásobné

Dobrý den,

bohužel nemám k dispozici potřebné podklady, tudíž nedokážu úraz Vašeho syna zevrubně posoudit. Pokud Vám však bylo vyplaceno bolestné nižší, než bylo stanoveno v lékařském posudku, máte samozřejmě nárok na bolestné ve výši dle lékařského posudku. Náhrady mzdy u dítěte nepřipadá v úvahu a trvalé následky Vaše dítě předpokládám nemá. Jediné co je tedy možné ještě požadovat, jsou účelně vynaložené náklady například za léky, apod. Soukromé pojištění nemá vliv na výši odškodnění od školy.

Zpět do Zdraví