Zdraví: Úraz v aquaparku

Odškodnění za úraz

Dobrý den. Před měsícem jsem si v aquaparku přivodila úraz. Při vstupu do bazénu mi na první příčce žebříku uklouzla noha a zaklínila jsem se jí až po stehno mezi žebřík a stěnu bazénu. Plavčice mi poskytly prvotní ošetření a úraz zapsali. Hned druhý den jsem byla ošetřena v nemocnici. Utrhla jsem si sval,který se nedá operovat a zůstane tak jak se utrhl. Tím bude noha slabší a na noze mi zůstane boule utrženého svalu a díra pod kůží. Předpokládaná doba léčení je dva měsíce. Mohu po aqaparku požadovat odškodnění? Popřípadě jak postupovat? Za odpověď předem děkuji.

Dobrý den,

povinnost k náhradě škody provozovatele by byla dána tehdy, pokud by provozovatel neprokázal, že vynaložil veškerou péči, kterou lze po něm rozumně požadovat, aby ke škodě nedošlo.

Z popisu Vašeho úrazu bohužel nevyplývá, že by provozovatel aquaparku nějak nezajistil bezpečnost v provozovně. Pokud byste například uklouzla na mokré podlaze, která nebyla provozovatelem, resp. jeho zaměstnanci pravidelně vytírána, v takovém případě by odpovědnost provozovatele pravděpodobně založena byla, avšak vzhledem k tomu, že jste uklouzla na schodech při vstupu do bazénu, u kterých je běžné, že bývají mokré a kluzké, provozovatel by se odpovědnosti s největší pravděpodobností zprostil.

Zpět do Zdraví