Zdraví: Úraz v obchodě

Odškodnění za úraz

Dobrý den.Ráda bych Vás požádala o radu, zda mám nárok na odškodnění při úrazu. Zápis o úrazu mám sepsaný dodatečně po propuštění z nemocnice a 6.5.2015 potvrzený v obchodě, kde vznikl úraz. Jedná se o zlomeninu čéšky levého kolene. 27.4.2015 jsem zakopla v obchodě o krabici se zbožím v uličce mezi regály. Došlo k pádu na koleno. Nebyla volána záchranka. K prvnímu lékařskému ošetření došlo 15 minut po opuštění prodejny na chirurgii, následoval okamžitý transport do nemocnice a ještě týž den operace. Bude se jednat o delší pracovní neschopnost. Velice Vám děkuji. S pozdravem.Martinů Mi

Dobrý den,

na základě Vámi uvedených informací je možné se domnívat, že by v daném případě mohla být dána odpovědnost obchodu, ve kterém se úraz stal. Nejspíš totiž k úrazu došlo zanedbáním tzv. prevenční povinnosti, pokud byla krabice nevhodně umístěna mezi regály, kde byla způsobilá ohrozit zákazníky. K uplatnění nároku pak bude dále zásadní prokázat jednotlivé skutečnosti, a to například zápisem o úrazu, lékařskými zprávami, přítomnými svědky, apod. Bude zapotřebí posoudit všechny okolnosti případu, např. přesné umístění krabice, případné upozornění na její umístění, obvyklost umístění, viditelnost krabice apod.

Zpět do Zdraví