Pracovněprávní nároky: Úraz v pracovní neschopnosti

Pracovní úraz

Dobrý den, prosím o informaci zda se jedná o pracovní úraz. V den kdy jsem nesla do práce neschopenku jsem upadla na schodech přímo v práci, zlomila jsem si nohu. Jedná se o prac. úraz? Děkuji za info.

Dobrý den,

v tomto případě se nejedná o pracovní úraz, jelikož nevznikl při plnění pracovních úkolů, nebo v přímé souvislosti s nimi.

Zaměstnavatel je povinen nahradit zaměstnanci škodu nebo nemajetkovou újmu vzniklou pracovním úrazem, jestliže škoda nebo nemajetková újma vznikla při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním.

V tomto případě se nejednalo o plnění pracovních úkolů.