Zdraví: Úraz ve škole

Odškodnění za úraz

Dobrý den, ve škole o přestávce při potyčce jejich spolužáků spadla lavice hranou na nohu. Lavici převrátili spolužáci. Nárt má zhmožděný, nemůže chodit, nohu má v nechodící sádře.Po kom a jak požadovat odškodné.

Dobrý den,

v daném případě by primárně za újmu způsobenou při úrazu měla odpovídat škola, přičemž této odpovědnosti se nemůže zprostit. Je zde tedy nutné především prokázat, že se úraz stal ve škole v souvislosti s vyučováním, tedy úraz škole nahlásit a sepsat záznam o úrazu.

Současně se nedá vyloučit, že by mohla být dána také odpovědnost spolužáků, kteří měli potyčku a úraz v podstatě způsobili.

Pokud budete mít zájem, aby se na případ zdarma podíval právník, můžete jej zadat na stránkách společnosti Vaše nároky.cz.

Zpět do Zdraví