Zdraví: Úraz ve škole

Úraz ve škole

Dobrý den chtěla bych se zeptat moje dcera měla ve škole úraz ruky má zlomené dve kostí pravého lokte škola je poištena ve Kooperativa řiditelka školy poslala na pojišťovnu záznam o úrazu stačí to bude mít dcera nárok na bolestné nebo odškodnění za úraz a ještě musí Doktor vipsat posudek o bolestném děkuji Čonkova

Vážená paní Čonková,
klíčovým pro Váš nárok opravdu bude lékařský posudek, ve kterém by měl lékař mimo jiné stanovit bodové ohodnocení bolesti úrazu Vaší dcery. Zákonná úprava odškodnění za školní úrazy je upravena v zákoníku práce, kde se ustanovení o pracovním úraze použijí i na úraz školní. Konkrétně se jedná o ustanovení § 391 odst. 2, kdy za škodu, která vznikla žákům základních škol a základních uměleckých škol při vyučování nebo v přímé souvislosti s ním, odpovídá právnická osoba vykonávající činnost dané školy; při výchově mimo vyučování ve školském zařízení nebo v přímé souvislosti s ní odpovídá za škodu právnická osoba vykonávající činnost daného školského zařízení.

Dle popsaného skutkového stavu by zde měl být nárok na bolestné, další nároky plynoucí z pracovněprávních úrazů, a i nárok na úhradu veškerých nákladů spojených s léčbou Vaší dcery. Ve zbytku již záleží na konkrétních podmínkách případu, které ze zadání nejsme schopni posoudit.

Pokud by např. škola odmítla plnit, neváhejte se na nás obrátit a zadat nám případ se všemi potřebnými podklady k posouzení zdarma.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví