Zdraví: Úraz ve školení družině

Úraz ve škole

Dobrý den, mám dotaz ohledně úrazu ve školní družině. Dcera při hraní ve školní družině upadla a podřela si obličej, roztrhla obočí (obešlo se bez šití, pouze mašilička) a rozbila si brýle. Máme nárok na nějaké odškodnění ze strany školy? Děkuji za odpověď Petr

Nárok na odškodnění vzniká v případě, že je úraz „uplatněn“, tj. je sepsán jako škodná událost vedením školy, popř. vychovatelkou, která měla v době nehody dozor. Škola odpovídá vždy, bez ohledu na zavinění. Každá škola by měla mít pojištění odpovědnosti, z kterého by se případné úrazy měly hradit. Nejlepší by proto bylo obrátit se přímo na školu a doložit veškerou lékařskou dokumentaci + účet za nové brýle a vyzískat peníze z pojištění školy, resp. školní družiny.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví