Zdraví: Úraz ve sportovním kroužku

Odškodnění za úraz

Dobrý den, synovi se před 14dny stal úraz ve sportovním kroužku(placeným), vedený sousední základní školou jejichž není žákem. Jde o zlomeninu bércových kostí nutná operace, fixace šrouby, nechodící sádra. syn vlastní pojistku na úraz nemá. Má syn právo na nějaké odškodnění? Jak postupovat? Děkuji

Dobrý den,

ano, Váš syn má právo na odškodnění.

V případě, že daný kroužek byl vedený sousední základní školou, je škola plně odpovědná za zranění dítěte, které kroužek navštěvuje. Je třeba obrátit se na vedení školy s žádostí o náhradu škody (jako je bolestné, apod.), škola by pro tyto případy měla být pojištěna.

V případě, že škola, popř. pojišťovna Váš nárok odmítne, můžete postupovat soudní cestou. V případě zájmu se neváhejte obrátit na naši společnost.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví