Bydlení: Ústní dohoda o prodloužení nájmu

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Dobrý den, mám pronajatý byt a ke konci roku mi skončila smlouva na dobu určitou, která byla na dva roky. S pronajímatelem jsme se dohodli ústně o prodloužení nájmu. Je to možné nebo je to proti právní a mám žádat o písemnou smlouvu. Děkuji

Dobrý den,

dle našeho názoru je ze zákona skutečně možné nájemní vztah prodloužit pouze ústně bez písemného dodatku. Záleží ale na tom, co je uvedeno ve smlouvě. Pokud zde máte uvedeno, že je pro prodloužení nájmu nutný písemný dodatek pak je nutné se tím řídit.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení