Ostatní: Uvedení jména v rozsudku

Ostatní

Dobrý den,potřebovala bych poradit v jedné, dost pro mě zlé věci. Můj kamarád, měl asi před 4lety úlet, a narodil se mu syn. Paní napřed nechtěla nic uvádět nikde, ani do rodného listu nenapsala jméno otce. Nicméně došlo to tak daleko, že si to paní rozmyslela a ted musí zaplatit dlužné vyživné pozpátku asi dva roky, plus výživné měsíční. Žijeme spolu, ale asi tak , že si pomáháme. On mi přispívá na domácnost a já se mu starám o dceru, kterou má ve vlastní péči....Ale píšu hlavně proto, že se mě velice dotýká, že uvedli mé jméno a jméno mé dcery do rozsudku, a to se mi velice nelíbí. Já s tím případem nemám nic společného, a proto by jsem chtěla vědět, jestli můžu tento rozsudek nějak napadnout a bránit se. Děkuji moc za odpověď K

Dobrý den,

především nemám k dispozici rozsudek, o kterém hovoříte, tedy nevím, zda Vaše jméno bylo uvedeno ve výroku rozsudku, nebo pouze v odůvodnění. Pokud je Vaše jméno uvedeno v odůvodnění tak to žádné porušení není. Je pravděpodobné, že jste ve věci vypovídala jako svědek, tak je v rozsudku samozřejmě uvedeno Vaše jméno. To že by Vaše jméno bylo uvedeno ve výroku je nanejvýš nepravděpodobné, neboť by to znamenalo, že jste byla účastníkem řízení, o jehož povinnostech nebo právech se rozhodovalo.

Současně Vás upozorňuji na to, že rozhodnutí okresního soudu jsou neveřejná. Zveřejňována jsou pouze rozhodnutí vyšších soudů, a pokud je takovéto rozhodnutí zveřejněno, tak je samozřejmě anonymizováno.

Vaše obava je tedy nedůvodná a není žádný způsob jak se domoci nápravy.

Zpět do Ostatní