Pracovněprávní nároky: Uzavření pobočky a přeřazení na hůře ohodnocenou práci

Přeřazení na jinou pracovní pozici

Dobry den, chtela bych se zeptat, pracuji jako vedouci jedne pobocky, ktera se k 31.3 zavira, majitel ma jeste jednu, kde mi nabizi misto, ale ne uz jako vedouci, ale obycejny zamestananec ( samozrejme je to pro me financne velmi nevyhodne). Take vim, ze tam ted zamestnancu na hlavni pracovni pomer ma tam dost, ale jedna je na neschopence, a tak zrejme bych tam sla na zaskok ( ale samozrejme mi to oficialne nerekl). Proto bych se chtela zeptat, jestli budu mit narok na odstupne, mam smlouvu na dobu neurcitou a pracuji tam 4 roky, kdyz bych mu odmitla jit na jinou provozovnu. Dekuji

Dobrý den,

přeložit na jiné místo výkonu práce, než máte sjednáno v pracovní smlouvě, nebo převést na jiný druh práce Vás zaměstnavatel může pouze s Vaším souhlasem. Pokud souhlas neudělíte a dostanete výpověď pro nadbytečnost, toto odmítnutí nemá vliv na nárok na odstupné.

S pozdravem, Vašenároky.cz