Pracovněprávní nároky: Uzavření smlouvy na dobu neurčitou

Pracovní smlouva

Dobry den. Pracuji jako prodavacka. Prvni smlouva uzavrena na dobu urcitou od 1.7.14 do 30.9.14. druha od 1.10.14 do 30.9.15.treti 1.10.15 az 31.12.16. mam nejakou sanci na smlouvu na dobu neurcitou? Je toto jednani zamestnavatele spravne? Dekuji za radu. X

Pěkný den,

zaměstnavatel a zaměstnanec mohou uzavřít pracovní poměr na dobu určitou nejvýše na dobu 3 let a ode dne vzniku prvního pracovního poměru na dobu určitou, může být doba pracovního poměru opakována nejvýše dvakrát. Jinými slovy zatím Váš zaměstnavatel jednal správně, ale další pracovní poměr s Vámi musí uzavřít, již na dobu neurčitou, jelikož další případný poměr na dobu určitou by s Vámi mohl uzavřít až po uplynutí 3 let.