Ostatní: Uzavření smlouvy po telefonu

Ostatní

Dobrý den, chci se zeptat, zda smlouva uzavřená po telefonu je platná, i když kupují neměl 15 let? Syn (13let) se nechal přemluvit operátorem jisté společnosti k tomu, že mu budou doručeny tabletky na hubnuti a spalování tuku. Po obdržení první zásilky přišla druhá, kde měl zaplatit poštovné, které zaplatil i když mu byl balíček vhozen do schránky a "poštovné" posílal na nějaký účet. Teď přišel třetí balíček a už stoji 179kč a podle obchodnich podmínek budou chodit další v intervalu 20dní. Chci se zeptal, zda smlouvu po tel,kterou můj syn se společností svým souhlasem uzavřel je neplatná? Operátor co s ním koupi zboží uzavíral se ho neptal kolik je mu let. Jejich operátoři to poznají podle hlasu mi bylo řečeno v jejich zákaznickém centru.

Vážená paní,

ve Vaší situaci by bylo ideální co nejdříve odstoupit od smlouvy. Smlouva uzavřená po telefonu určitě platná být může, určení způsobilosti k uzavření smlouvy vzhledem k věku Vašeho syna může být problematické. Nejsnadnější a nejrychlejší řešení je tak odstoupení od smlouvy, s konkrétním postupem Vám, vzhledem k neznalosti obchodních podmínek, poradit nemůžeme.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní