Ostatní: Uznání dluhu za ojetý vůz

Koupě automobilu

dobrý den, syn koupil ojetý vůz od soukromého inzerenta, po týdnu, když si vůz nechal prohlédnout, zjistil, že auto je v katastrofálním stavu, což na pohled "zvenčí" není vidět. Kontaktoval prodejce, ten mu do telefonu přiznal, že to věděl. Požadovali jsme návštěvu u notáře, kde se sepíše Uznání dluhu s doložkou vykonatelnosti (protože tvrdí, že peníze již nemá), což nechce. Nevím co dělat, auto ještě není přepsané na syna. Papírovým majitelem je stále prodávající. děkuji za odpověď. Jana Svěrkošová

Dobrý den,

v tomto případě lze uplatnit právo z vadného plnění z důvodu skrytých vad. Pokuste se s prodávajícím domluvit na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Pokud na to prodávající nepřistoupí, vady důkladně zdokumentujte, popř. přiložte vyjádření odborníka. Poté můžete podat žalobu k soudu a domáhat se přiznání práva z vadného plnění v podobě odstoupení od smlouvy a vrácení peněz.

S pozravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní