Pracovněprávní nároky: Uznání nemoci z povolání po ukončení pracovního poměru

Nemoc z povolání Ukončení pracovního poměru

Dobrý den prosim vás potřebovala bych poradit,dne 3.1.2018 jsem nastoupila do práce na Hpp ze skušební dobou hned ten měsic 16 ledna jsem šla marodit k 17.březnu mi přišel domu papír že semnou ukončili pracovní poměr doposud sem na nemocenské z rukama jelikož v praci sem zvedala těžky věci ,prosim vas mohu žádat o nemoc s povolání když sem pořad na nemocenské předtim jsem asi rok pracovala pro tu samou agenturu a jak je to s dovolenou děkuji Kukiová Mária Rakovnik

Dobrý den,

po dobu prvních 14 dní nemoci Vám zaměstnavatel výpověď dát nemůže, poté již však ano v – tomto případě nevzniká nárok na dovolenou; pokud však nemoc vznikla kvůli výkonu pracovní činnosti (a měla byste nějaké potvrzení této skutečnosti od lékaře), nárok na náhradu škody za pracovní úraz by zde mohl být

S pozdravem,