Reklamace/e-shopy: Vada automobilu z autobazaru

Reklamace automobilu Skrytá vada

Dobrý den.Koupil jse od AAAauto Volvo za 260.000,- v perfektním stavu.Najeto 220.000km.První týden jsem auto nemohl používat (bez dokladů).Následující týden jsem sbíral poznatky o vadě převodovky,abych poté kontaktoval "ombucmana" autobazaru AAA kde jsem byl telefonicky vyzván,abych si nechal o závadě sepsat nějaký protokol o ceně opravy a poznatcích servisu.Objednal jsem se proto do servisu a zatím auto musel používat (pracuji v Německu 90km daleko).V pondělí jsem auto předal do servisu a dnes jsem měl vzkaz že v převodovce nikdy nebyl měněn olej a z toho pramení následné příčiny závad.Cenu opravy mohou stanovit teprve po otevření převodovky...Co mám dělat?Auto potřebuji pro dojíždění do práce,ale stejně nějakých 50.000,- na opravu nemám.Nákupem auta jsem se naprosto odpeněznil .Přeci si nebudu brát půjčku,abych měl peníze na oprav...a budu si muset koupit další auto,abych se mohl dostávat do práce?

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o skrytou vadu, která je zároveň podstatným porušením smlouvy, jelikož v případě, že by o ní kupující věděl, auto by nekoupil, má kupující obecně právo na odstranění vady dodáním nové věci bez vady nebo dodáním chybějící věci, odstranění vady opravou věci, na přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo odstoupit od smlouvy. Ve Vašem případě je tedy možné vůz reklamovat a žádat i odstoupení od smlouvy.

Pokud jste však o vadě věděl již při koupi, nárok nevzniká.