Reklamace/e-shopy: Vada motoru automobilu

Reklamace automobilu

Dobrý ven,koupil jsem auto v autobazaru a po třech týdnech mě klekl motor.da se stím něco dělat,v autobazaru mě řekly ze nemám žádný nárok na náhradu.s pozdravem Prochazka

Dobrý den,

jestliže prokážete, že se jedná o skrytou vadu, který byla na vozidle již v době převzetí, nešla rozpoznat prohlídkou vozidla při koupi a neodpovídá technickému stavu a opotřebení vozidla, můžete uplatnit práva z vadného plnění. V uvedeném případě by se mohlo jednat i o odstoupení od kupní smlouvy, neboť lze takovou závadu považovat za podstatné porušení kupní smlouvy.